Niedziela, 20.01.2019 05:38

Karpacz - Śnieżka ze Szpindlerowego Młyna

Śnieżka ze Szpindlerowego Młyna - Karpacz

Kamera na Karkonosze ze Szpindlerowego Młyna

Mimo, że kamera nie znajduje się na terenie Polski, to zdecydowaliśmy się ją udostępnić w naszym serwisie, gdyż ukazuje bardzo duży fragment Karkonoszy oraz Śnieżkę. Kamera została zamontowana w pobliżu górnej stacji kolejki krzesełkowej wwożącej turystów i narciarzy na szczyt góry Medvědín.

Szpindlerowy Młyn to najpopularniejszy kurort górski i narciarski w Czechach oraz całych Karkonoszach. Znajduje się tu kilka stacji narciarskich, które razem w swojej ofercie posiadają ponad 25 kilometrów tras zjazdowych i kilkanaście wyciągów. Główne tereny narciarskie usytuowane są na zboczach gór Medvědín oraz Svatý Petr. Ze szczytu Medvědína w dół biegnie kilka tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Równolegle do kolejki krzesełkowej biegną dwie trasy czerwone, z których roztacza się fenomenalny widok na Karkonosze.

Szpindlerowy Młyn mimo, że jest niezwykle popularnym kurortem, to zachował bardzo dużo z uroku górskiej miejscowości. Miasteczko posiada bogatą bazę noclegową oraz gastronomiczną, mimo swoich niewielkich rozmiarów. W okolicy dostępna jest trasa saneczkowa, a także ponad 70 kilometrów tras zjazdowych.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: -9.7 °C (14.5 °F)
  • prędkość wiatru: 1.71 km/h (1.06 mph)
  • wilgotność powietrza: 86 %
  • kierunek wiatru: 165 °
  • zachmurzenie: 20 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 979.53 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Śnieżka ze Szpindlerowego Młyna w miejscowości Karpacz

Śnieżka ze Szpindlerowego Młyna

Powiązane kategorie z kamerą nr 361:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.