Czwartek, 28.03.2024 13:26

Zieleniec Duszniki-Zdrój - Nartorama SKI Arena

Zieleniec kamera na Nartorama SKI Arena

Przekazująca powyższy obraz kamera została zamontowana tuż przy wyciągu talerzykowym oznaczonym na mapie tras i wyciągów w Zieleńcu N3 - Patyczak I oraz przy niedawno wybudowanej i nowoczesnej kolejce kanapowo-gondolowej Nartorama Skyway Express. Widoczny na powyższych zdjęciach wyciąg talerzykowy obsługuje łatwą 230-metrową trasę niebieską, która na całej długości jest ratrakowana, sztucznie naśnieżana i oświetlona. Nadaje się doskonale dla młodszych narciarzy i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jedną lub dwiema deskami.

Na zdjęciach z kamery, oprócz wspomnianego już orczyka, po lewej stronie, widoczna jest dolna stacja kolejki Nartorama Skyway Express. Długość nowej kolejki wynosi dokładnie 780 metrów. Sześcioosobowe kanapy wyposażone zostały w niebieskie osłony chroniące przed wiatrem, śniegiem i deszczem. Z górnej stacji kolejki narciarze do wyboru mają aż cztery trasy zjazdowe. Trasy niebieskie biegną początkowo dość szerokim łukiem od kolejki. Ich długość wynosi 2050 i 2800 metrów, są to trasy łagodne. Niestety dłuższa nie jest ani sztucznie naśnieżana, ani też oświetlona.

Bezpośrednio wzdłuż kolejki, po obu jej stronach, wyznaczone zostały dwie trasy oznaczone na mapie jako czerwono-niebieskie. W górnej części stok jest dość stromy, lecz już po około 300-400 metrach znacznie łagodnieje. Prawie wszystkie trasy, z wyjątkiem najdłuższej niebieskiej, kończą się przy dolnej stacji kolei Nartorama Skyway Express, i wiodą przez kładkę wybudowaną nad ulicą.

Przykładowy obraz z kamery: Nartorama SKI Arena w miejscowości Zieleniec Duszniki-Zdrój

Nartorama SKI Arena