Piątek, 29.03.2024 14:25

Sienna - Ośrodek narciarski Czarna Góra

Sienna kamera na ośrodek narciarski Czarna Góra

Ośrodek narciarski Czarna Góra położony jest w Siennej zaledwie kilka kilometrów od Stroni Śląskich, na zboczach Czarnej Góry wznoszącej się na 1205 m n.p.m. Narciarze do dyspozycji mają aż 3 wyciągi krzesełkowe i 7 wyciągów talerzykowych, które obsługują w sumie 14 tras zjazdowych. Większość z nich jest oświetlona oraz sztucznie naśnieżana.

Głównym elementem ośrodka narciarskiego Czarna Góra w Siennej jest dwuosobowy wyciąg krzesełkowy, wzdłuż którego biegną dwie wymagające trasy, czerwona FIS oraz czarna. Opodal dolnej stacji wcześniej wspomnianego krzesełka stoją wyciągi talerzykowe, które obsługują trasy niebieskie o długości od 200 do 450 metrów. W niedalekiej przyszłości planowana jest wymiana głównego wyciągu krzesełkowego na nową, sześcioosobową kanapę.

Bez wątpienia na zboczach Czarnej Góry każdy znajdzie trasę odpowiednią dla siebie. Na uwagę zasługuje również pozostała infrastruktura ośrodka. Na jego terenie znajdziemy kilka punktów gastronomicznych, duży parking, zimowy plac zabaw dla dzieci oraz snowpark.

Przykładowy obraz z kamery: Ośrodek narciarski Czarna Góra w miejscowości Sienna

Ośrodek narciarski Czarna Góra