Czwartek, 25.04.2024 08:29

Jejkowice - Parafia Matki Boskiej Szkaplerznej

Parafia Matki Boskiej Szkaplerznej - Jejkowice

Jejkowice kamera w kościele MB Szkaplerznej

Kamera, przekazująca powyższy obraz i dźwięk na żywo, zamontowana została w kościele parafialnym - rzymskokatolickim, dekanatu rybnickiego, archidiecezji katowickiej - pw. Matki Bożej Szkaplerznej i Piusa X w Jejkowicach. Świątynia usytuowana jest przy ulicy Głównej 1.

Budowę świątyni, w której zamontowana została kamera, ukończono 23 października 1949 roku. Budowa trwała około 15 miesięcy. Niestety na zdjęciach z kamery nie jest widoczny ołtarz główny, który prezentuje się dość ciekawie. Pośrodku ołtarza znajduje się obraz przedstawiający Matkę Bożą Szkaplerzną z dzieciątkiem oraz Szymonem Stockem u jej stóp. Z boku, widnieje obraz Madonny z aureolą nad głową wraz z dwoma aniołami adorującymi. Natomiast po drugiej stronie znajduje się obraz przedstawiający grupę dzieci fatimskich. W górnej części absydy widnieją malowidła symbolicznie upamiętniające Trójce Świętą oraz teksty z lekcji świętej Matki Bożej Szkaplerznej.

Przykładowy obraz z kamery: Parafia Matki Boskiej Szkaplerznej w miejscowości Jejkowice

Parafia Matki Boskiej Szkaplerznej