Czwartek, 28.03.2024 22:58

Bukowina Tatrzańska - Tatry z Bukowiny Tatrzańskiej

Bukowina Tatrzańska kamera na żywo na Tatry

Tatry to najwyższy masyw górski Karpat Zachodnich. Rozciągają się na granicy Polski i Słowacji i są jedynymi górami w naszym kraju o charakterze alpejskim. Prawda jest taka, iż wystarczy jedna wizyta w polskich Tatrach, aby się w nich zakochać i wracać tu bez końca. Powyższe zdjęcie oddaje dość dobrze panoramę Tatr, jaką możemy podziwiać kierując się w stronę Zakopanego z okien samochodu.

Polskie Tatry dzielą się w sumie na dwie części: Zachodnie oraz Wysokie. Tatry Zachodnie są nieco niższe, głównie zbudowane z wapieni przepuszczających wodę, a w masywach kryją się liczne jaskinie. Ogromnym atutem tej części Tatr są piękne doliny np. Kościeliska i Chochołowska, do których dojdą bez problemu nawet dzieci w wieku szkolnym.

Niemniej fascynujące są także Tatry Wysokie. Na przestrzeni milionów lat zbudowane zostały ze skał krystalicznych, co powoduje, że woda utrzymuje się głównie na powierzchni, czego efektem są piękne, malownicze jeziora: Morskie Oko, Czarny Staw, czy Dolina Pięciu Stawów Polskich.

Przykładowy obraz z kamery: Tatry z Bukowiny Tatrzańskiej w miejscowości Bukowina Tatrzańska

Tatry z Bukowiny Tatrzańskiej