Piątek, 19.04.2024 05:55

Zieleniec Duszniki-Zdrój - Winterpol - wyciąg krzesełkowy

Zieleniec IP kamera na dolną stację kolejki

Kamera została zamontowana w pobliżu budynku kas i parkingu położonym tuż przy pomarańczowej, sześcioosobowej kolejce krzesełkowej operatora Winterpol w Zieleńcu. Zdjęcia z powyższej kamery z pewnością zadowolą miłośników narciarstwa, bowiem ukazują dość dużą część kompleksu narciarskiego w Zieleńcu.

Na pierwszym planie widoczna jest wspomniana wcześniej kolejka krzesełkowa operatora Winterpol. Długość kolejki wynosi 650 metrów, i w ciągu godziny jest w stanie przewieźć około 3000 osób. Wzdłuż niej wytyczone zostały dwie trasy niebieskie, o długości 700 i 820 metrów. Tuż za wyciągiem krzesełkowym widoczne są dwa krótkie wyciągi Bartuś I oraz Bartuś II, o długości 150 metrów każdy. Nadają się one doskonale zarówno dla początkujących narciarzy, jak i dzieci. W oddali widoczny jest wyciąg krzesełkowy Gryglówka (G1), o długości 600 metrów, obsługujący trasę czerwoną (600 metrów) i niebieską (850 metrów).

Opisane powyżej trasy, oprócz tych obsługiwanych przez wyciągi Bartuś, nadają się doskonale dla średnio zaawansowanych jak i doświadczonych narciarzy. Wszystkie opisane trasy, z wyjątkiem jednej 820-metrowej, są sztucznie oświetlone, co umożliwia jazdę po zmroku.

• temperatura: -3.8 °C (25.1 °F)

Przykładowy obraz z kamery: Winterpol - wyciąg krzesełkowy w miejscowości Zieleniec Duszniki-Zdrój

Winterpol - wyciąg krzesełkowy