Piątek, 29.03.2024 06:42

Zakopane - Polana Szymoszkowa z Willi 5 Dolin

Polana Szymoszkowa z Willi 5 Dolin - Zakopane

Zakopane kamera na Polanę Szymoszkową z Willi 5 Dolin

Polana Szymoszkowa jest jednym z najpopularniejszych terenów narciarskich w Zakopanem. Dość przyzwoity teren narciarski oraz infrastruktura, a także fenomenalny widok roztaczający się ze stoku na panoramę polskich Tatr sprawia, że w piękne i słoneczne zimowe dni Polana Szymoszkowa jest mocno zatłoczona.

Polana Szymoszkowa to stosunkowo niewielki teren narciarski, na którym znakomita większość turystów przybywająca do Zakopanego zimą stawia swoje pierwsze kroki na nartach. Po prawej stronie widoczna jest "Mała Kolej" będąca jedynym wyciągiem w Polsce zaprojektowanym przez polskiego inżyniera Jana Kuńczyńskiego. Obsługuje ona dolną część stoku, po którym biegnie łatwa niebieska trasa o długości 400 metrów. Zaś po lewej stronie, widoczna jest "Duża Kolej" - jest to wyciąg wyposażony w sześcioosobowe kanapy z osłoną chroniącą od wiatru, deszczu i śniegu. Wzdłuż niego biegnie długa na 1340 metrów trasa, jej początek jest dość stromy, lecz już na wysokości górnej stacji "Małej Kolejki" znacznie łagodnieje.

Polana Szymoszkowa znacznie zyskała na popularności po zamknięciu głównej trasy na Gubałówce, ze względu na podobne warunki i położenie w bliskiej odległości od centrum Zakopanego. Na miejscu funkcjonuje kilka mniejszych barów, karczma, a także wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego.

Przykładowy obraz z kamery: Polana Szymoszkowa z Willi 5 Dolin w miejscowości Zakopane

Polana Szymoszkowa z Willi 5 Dolin