Piątek, 29.03.2024 12:31

Bydgoszcz - Przystań nad rzeką Brda

Przystań nad rzeką Brda - Bydgoszcz

Bydgoszcz kamera na przystani nad Brdą

Kamera została zamontowana na przystani Regionalnego Towarzystwa Wioślarskiego Lotto-Bydgostia usytuowanej nad rzeką Brdą w Bydgoszczy przy ulicy Żupy 4. Klub powstał 4 grudnia 1928 roku, a jego obecna siedziba, a także cała infrastruktura usytuowana jest opodal przystani widocznej na obrazie z kamery.

Przystań wyposażona jest w nabrzeże, do którego mogą przybijać łodzie wioślarskie i motorówki (mają także możliwość zacumowania w awanporcie). Ponadto kompleks składa się z trzech obiektów, w budynku głównym znajdują się pomieszczenia biurowe, pokoje trenerów, szatnie zawodników, bar oraz sala imprezowa, siłownia, sauna i hangar łodzi wioślarskich. W drugim budynku, połączonym łącznikiem, znajduje się sala ergometrów. W kolejnym, mieszczą się pomieszczenia sekcji kajakowej.

W bydgoskich szkołach zostały stworzone sekcje wioślarskie. Swoją przygodę, wioślarz lub wioślarka mogą rozpocząć już w gimnazjum, gdzie będą trenować pod okiem doświadczonych nauczycieli. Ścieżka edukacyjna została przygotowana tak, aby podczas nauki, od gimnazjum aż po szkołę wyższą, kandydat mógł uprawiać wioślarstwo na każdym etapie.

Przykładowy obraz z kamery: Przystań nad rzeką Brda w miejscowości Bydgoszcz

Przystań nad rzeką Brda