Czwartek, 25.04.2024 06:21

Bielsko-Biała - Górna stacja na Dębowcu

Górna stacja na Dębowcu - Bielsko-Biała

Bielsko-Biała kamera z górnej stacji na Dębowcu

Kamera została zamontowana na budynku górnej stacji czteroosobowej kolejki krzesełkowej wwożącej turystów na wysokość 525 m n.p.m., na polanę położoną poniżej szczytu Dębowca wznoszącego się na południe od Bielsko-Białej.

Dębowiec to mała, a przy tym nowoczesna stacja narciarska powstała w 2013 roku. Jej głównym elementem jest całoroczna kolejka krzesełkowa TatraLift o długości 600 metrów. Wzdłuż niej biegnie łagodna i przyjemna trasa narciarska, idealna dla początkujących oraz dla średnio zaawansowanych narciarzy. Stok narciarski w całości jest sztucznie naśnieżany, ratrakowany i oświetlony. W dolnej partii stoku usytuowany jest niewielki, bo zaledwie 85-metrowy, wyciąg zaczepowy, wzdłuż którego biegnie krótka trasa narciarska przeznaczona dla dzieci do nauki jazdy na nartach.

Stacja narciarska Dębowiec jest elementem Bielsko-Bialskiego Ośrodka Rekreacyjno-Narciarskiego Dębowiec. Latem, oprócz kolejki, w obrębie ośrodka funkcjonuje także park linowy, siłownia na świeżym powietrzu, plac zabaw, ścieżka dydaktyczna oraz ścianka wspinaczkowa.

Przykładowy obraz z kamery: Górna stacja na Dębowcu w miejscowości Bielsko-Biała

Górna stacja na Dębowcu